location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Укладання договору
Роз'яснення та бланки

Щодо порядку укладання договорів між споживачами та оператором системи розподілу  АТ «Чернівціобленерго»

Згідно Законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»,  постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 затверджено Правила роздрібного ринку електричної енергії, які регулюють договірні відносини між постачальниками, споживачами та операторами системи розподілу електричної енергії. Відповідно, Правила користування електричної енергії, затверджені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 31.07.1996 №28 (зі змінами та доповненнями), визнані такими, що втратили чинність.

Врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії з оператором системи розподілу здійснюється шляхом приєднання споживачів до  договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії через подання відповідних заяв-приєднань.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за формами договорів, які передбачені Правилами  роздрібного ринку електричної енергії.

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 побутові споживачі електричної енергії на території Чернівецької області та м. Чернівці  отримуватимуть заяви приєднання до умов договору про розподіл електричної енергії у листопаді-грудні 2018року.

Отримавши заяву разом із рахунком, споживач повинен оплатити рахунок,  ознайомитись зі змістом заяви та, у разі  відсутності зауважень  – підписати та, за можливості, передати її будь-яким  способом: надіслати поштою на адресу зазначену у заяві або передати контролеру під час його візиту.

У випадку не підписання такої заяви – приєднання, споживач вважається таким, що приєднався до умов відповідного публічного договору, якщо: не подав письмові заперечення проти приєднання до публічного договору та/або  фактично спожив електричну енергію через мережі АТ «Чернівціобленерго».

Отже,  жодних інших додаткових документів (договорів) підписувати не потрібно.

Умови постачання електричної енергії існуючим споживачам залишаються без зміни в межах діючих договорів про постачання та користування електричної енергії, при цьому тарифи  для населення встановлюються постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і на теперішній час це постанова НКРЕКП від 26.02.2015 №220, зареєстрована в Міністерстві юстиції 02.03.2015 за № 235/26680. 

На виконання чинного законодавства АТ «Чернівціобленерго» надаватиме виключно послуги з розподілу електричної енергії, а також проводитиме  зняття показників лічильників електричної енергії. Тарифи на розподіл електроенергії будуть оприлюднені на сайті АТ «Чернівціобленерго».

Додатково повідомляємо,  що  заяви-приєднання  для  юридичних  осіб  та фізичних осіб-підприємців   будуть   надаватися   у структурному підрозділі (РЕМ) під   час  здачі  звітів  про використану електричну енергію впродовж листопада 2018 року.

З інформацією щодо оформлення договорів з  розподілу електричної енергії АТ «Чернівціобленерго» можливо ознайомитись також у сервісних центрах Товариства та отримати заяву-приєднання.

 

Реєстр електропостачальників, які отримали доступ до мереж АТ "Чернівціобленерго"

Реєстр електропостачальників (завантажити - 112 Kb ) >