location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
У яких випадках можливе тимчасове безоблікове користування електроенергією?

Пунктом 18 Правил користування електроенергією для населення (далі – Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. N 1357 (зі змінами та доповненнями), передбачено, що тимчасове безоблікове споживання електроенергії можливе у разі виникнення у споживача необхідності тимчасового використання електроенергії для виконання робіт протягом декількох годин або діб, при яких встановлення приладу обліку недоцільне чи неможливе.

У такому випадку споживачу необхідно звернутися до РЕМ із письмовою заявою про одержання дозволу на тимчасове безоблікове користування електроенергією та укласти відповідний договір з енергопостачальником. У договорі зазначаються величина підключеної потужності за паспортними даними струмоприймачів, кількість днів безоблікового користування електроенергією на місяць та годин на добу.

При цьому оплата за спожиту електроенергію, відповідно до пункту 32 Правил, здійснюється на підставі договору про тимчасове безоблікове користування електричною енергією.

  • У разі відсутності у споживача електроенергії приладу обліку в зв’язку з проведенням його експертизи чи крадіжкою (якщо він був встановлений на сходовій клітці) безоблікове користування електроенергією здійснюється виключно за погодженням з ПАТ ЕК «Чернівціобленерго».

У таких випадках, відповідно до пункту 33 Правил, розрахунки з абонентом здійснюються, виходячи із середньомісячного споживання електроенергії (за попередні 12 місяців або за фактичний період споживання, якщо він менший 12 місяців) до моменту встановлення нового приладу обліку. Звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 17 Правил постачання електричної енергії без приладу обліку понад три місяці забороняється.