location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Чи можна самостійно перевірити правильність роботи приладу обліку електроенергії?

У випадку наявності у споживача сумнівів щодо правильності роботи приладу обліку електроенергії або виявлення недоліків у його роботі йому необхідно невідкладно звернутися до РЕМ  з письмовою заявою щодо здійснення технічного огляду приладу обліку на предмет правильності його роботи.

Але дуже часто у споживачів електроенергії виникають помилкові сумніви щодо правильності роботи лічильника або ж відсутня можливість негайно викликати спеціаліста для здійснення технічного огляду лічильника на предмет правильності його роботи. У такому випадку існують прості правила для самостійної перевірки споживачем правильності роботи лічильника:

1. Для перевірки лічильника необхідно відключити всі, без винятку, електроприлади (в тому числі і холодильник) та простежити за диском або імпульсним світлодіодним індикатором приладу обліку.

При відключених струмоприймачах диск не повинен обертатися, а індикатор не повинен спалахувати (може горіти постійним світлом або не світитися зовсім).

2. Якщо цього не сталося і диск продовжує, навіть повільно, але обертатися, а індикатор продовжує періодично спалахувати, необхідно звернути увагу на ймовірні причини цього:

  • залишився невідключеним ще якийсь електроприлад;
  • електроапаратура (телевізор, відеомагнітофон), що залишена в режимі "очікування", хоча і в невеликому обсязі, але споживає електроенергію, тому її слід повністю відключити (витягти шнур з розетки);
  • залишився підключеним електричний дзвоник;
  • у домоволодінні стара електропроводка з пошкодженою ізоляцією і десь відбувається "втрата" (витікання) електроенергії.

3. Якщо після усунення всіх вищезазначених причин продовжує обертатися диск або спалахувати індикатор лічильника, існує іще один варіант його перевірки на "самохід", тобто можливу роботу без навантаження. Для цього потрібно повністю зняти запобіжники (викрутити "пробки") або відключити автоматичні вмикачі та здійснити описаний вище контроль роботи лічильника.

4. При виявленні "самоходу" споживачу необхідно негайно звернутися до РЕМ з письмовою заявою щодо здійснення перевірки лічильника та, у разі необхідності, його заміни.

Необхідно зазначити, що у випадку виявлення відсутності зміни показань лічильника, зупинки його диска або відсутності імпульсів індикатора при включенні та роботі електроприладів і споживанні електроенергії, споживачу також необхідно терміново в письмовій формі сповістити про це РЕМ для запобігання у подальшому непорозумінь при здійсненні оплати за спожиту електроенергію.