Тарифи з ПДВ

   

   

 
 
Куток споживача   »   Питання-відповідь
« назад до переліку

1. Хто повинен придбати прилади обліку електроенергії, оплачувати їх вартість, вартість послуг з їх встановлення і підключення та здійснювати подальше їх технічне обслуговування?

Пунктом 8 Правил користування електроенергією для населення (далі – Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. N 1357 (зі змінами та доповненнями) визначено, що послуги з облаштування електроустановки вузлом обліку побутовому споживачу надаються електророзподільним підприємством відповідно до укладеного договору про приєднання до електричних мереж або відповідно до укладеного договору про виконання додаткових робіт (послуг).

Надання побутовому споживачеві замовлених ним послуг з облаштування або реконструкції вузла обліку електричної енергії здійснюється за рахунок побутового споживача.

Прилади обліку електроенергії встановлюються енергопостачальною компанією відповідно до вимог Правил улаштування електроустановок (пункт 10 Правил).

 Крім того, згідно з пункту 17 Правил на енергопостачальну компанію покладені обов’язки щодо здійснення планової повірки, обслуговування, ремонту і заміни лічильників, які проводяться в терміни, встановлені нормативно-технічними документами та договором про користування електроенергією.
Необхідно зазначити, що планова повірка, обслуговування та ремонт приладів обліку електроенергії здійснюється енергокомпанією безкоштовно, крім випадків, коли пошкодження, втрата або неправильна робота приладу обліку сталася з вини споживача.

 У такому випадку саме споживач відшкодовує вартість перевірки, ремонту або встановлення нового приладу обліку (пункт 17 Правил). Наголошуємо, що у разі невідшкодування споживачем вартості цих робіт енергопостачальник має право відключити споживача від енергопостачання відповідно до пункту 35 Правил.
В інших випадках перевірка, ремонт або заміна пошкодженого чи втраченого приладу обліку здійснюється за рахунок енергопостачальника або організації, яка відповідає за збереження приладу обліку.

  
Авторське право © 2009-2017
ПрАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

Правила використання інформації з сайту
58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 23-а
приймальня: +38 (0372) 58-49-82
 

Розробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA