58008, м. Чернівці, вул. Прутська 23-А
канцелярія: +38 (0372) 58-49-82
тел./факс: +38 (0372) 55-37-53

Новини
 
« назад до переліку

06.07.2018    
Рибалити в охоронних зонах повітряних та кабельних ліній суворо заборонено

Щоб улюблений відпочинок з вудкою на березі ставка чи річки не приніс неприємностей, рибалкам варто пам’ятати про правила поводження під лініями електропередач (ЛЕП).

Повітряні лінії, які розташовані неподалік водойм, становлять небезпеку для необачних рибалок. Підвищена вологість створює небезпеку навіть при наближенні до проводів електролінії, а дотик неминуче призведе до смертельної травми. 

 

На сучасних вудках виробники наносять попереджувальний знак про те, що неприпустимо використовувати їх поблизу ЛЕП, оскільки це обладнання

виготовляють із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Зазвичай у супровідних документах до вудилища міститься детальна інструкція та застереження.

Та й на електроопорах високовольтних ліній міститься попередження про небезпеку.

 

Водночас, люди іноді нехтують цим і наражають себе на небезпеку, наближаючись до ЛЕП надто близько. 

Енергетики вкотре звертають увагу на небезпеку риболовлі під ЛЕП і закликають буковинців бути обачними й не нехтувати елементарними правилами безпеки на водоймах.

 

Зверніть увагу, що відстань від натягнутих повітряних проводів високовольтних ліній до землі складає сім метрів у межах населених пунктів та шість – за їхніми межами. Разом з тим, довжина вудки може сягати від 4 до 10 метрів. Тому, враховуючи людський зріст плюс розмах вудки, вона легко досягне ЛЕП.

 

Крім того, небезпечно ходити під повітряними лініями з піднятою догори вудкою. Щоб уникнути випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

 

Пам’ятайте!

У межах охоронних зон повітряних і підводних кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв риболовля заборонена!

 

 

 

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»