location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Споживачам

АТ "Чернівціобленерго" запровадило нову форму платіжного документу на оплату спожитої електроенергії в якому відображено фактичне споживання електроенергії та донараховане до кінця календарного місяця.

Це пов’язано з безперечним виконанням діючого законодавства, а саме п.20 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 де зазначено, що розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електричної енергії є календарний місяць. Тому, АТ "Чернівціобленерго" проводить побутовим споживачам нарахування за електроенергію спожиту за календарний місяць.

Деталізуємо по пунктам інформацію зазначену у вищезазначеному рахунку:


1. Фактично зафіксовані показники лічильника електроенергії станом на 19.11.2015:

19.11.2015 – 3274 – поточний показник;

31.10.2015 – 3207 – попередній показник.

Кількість днів між показниками – 19 днів.


2. Спожито електроенергії – вираховується як різниця між показниками вищезазначеного п.1:

3274 – 3207 = 67 кВт.г

Розрахунок по тарифам з використанням блоків:

67 кВт.г * 0,456 грн. = 30,55 грн.


3.   Нараховано по показник 3313 на 30.11.2015 – 50,33 грн.

В даній графі відображається сума:

         30,55 грн.       +      0,00 грн.    +     0,00грн.     +     19,78 грн.     =     50,33 грн.
Спожито по знятим        Пільги              Субсидії        Нараховано по
       показникам                                                             середньодобовому     
                                                                                                 споживанню
                                                                                               до кінця місяця 

Середньодобове споживання споживача складає - 3,53 кВт.год

3,53 кВт.год * 11 днів  = 38,83 ≃ 39 кВт.год

         33 кВт.год               *               0,456 грн.          =         15,05 грн.
         І-ший  блок                       Тариф І-го блоку
(100 кВт.год – 67 кВт.год)                 у місті
                                                        (100 кВт.год ) 

         39 кВт.год               -           33 кВт.год.            =      6 кВт.год

         6 кВт.год                 *           0,789 грн.              =      4,73 грн.
      ІІ-гший  блок                    ТарифІІ-го блоку
(понад 100 кВт.год)     у місті (понад 100 кВт.год)                      

          15,05 грн.               +          4,73 грн.                 =        19,78 грн.

Нараховано  по блочним тариф до кінця календарного місяця.


4.   Попередня заборгованість – відображає заборгованість за спожиту електроенергію за попередні періоди або переплату (знак " – " мінус) і складає 55,86 грн.


5. Всього до оплати у листопаді * - це сума коштів за нараховану електроенергію до кінця місяця та попередню заборгованість (п.3 + п.4).

50,33 грн. + 55,86 грн. = 106,19 грн.


Показники на початок та кінець календарного місяця розраховуються на підставі середньодобового споживання, яке розраховується відповідно до фактичних показників, зафіксованих при контрольному знятті показників лічильника при обході контролером. У наступному місяці, при черговому знятті показників лічильника споживач отримує рахунок за електроенергію спожиту у попередньому місяці.

Перед оплатою рахунку, споживач самостійно може пересвідчитись у нарахуванні електроенергії до кінця календарного місяця, подивившись на фактичні показники лічильника в поточному місяці:

  • якщо фактичні показники лічильника будуть більшими ніж донарахований показник на останній день попереднього розрахункового періоду, то донарахування відповідає дійсності;
  • якщо фактичні показники лічильника будуть менше ніж донарахований показник на останній день попереднього розрахункового періоду, то програмою буде проведений автоматичний перерахунок з відніманням донарахованої суми.

Також доводимо до Вашого відома, що Ви маєте можливість отримувати платіжні документи, які будуть сформовані по фактичним показникам лічильника в кожному розрахунковому періоді - календарному місяці.

За для цього Вам необхідно лише використовувати можливість задекларувати Ваші показники лічильника на останній день розрахункового періоду за допомогою наступних умов, а саме:

  • в мережі Інтернет функціонує (на веб-сайті АТ "Чернівціобленерго") http://oblenergo.cv.ua послуга "Персональний кабінет", яка передбачає можливість користувачу самостійно вносити показники, здійснювати розрахунки за спожиту електроенергію та отримувати іншу корисну інформацію;
  • існує можливість цілодобового надання показника лічильника електроенергії через телефонну лінію в абонентський відділ РЕМ, операторам Call – центра;
  • споживач має змогу сплатити на підставі показників лічильника знятих в останній день поточного місяця, заповнивши їх в таблицю платіжного документа та розрахувавши вартість за спожиту електроенергію самостійно.

Просимо Вас, відповідально поставитись до надання показників лічильника та декларувати реальні фактичні показники за допомогою вищезазначених умов, саме в той день в який знімаєте показник. Так як, зумисне заниження реального споживання електричної енергії може призвести в наступному місяці до завищених нарахувань у зв’язку з блочними тарифами.

АТ ”Чернівціобленерго” вдячне всім споживачам, які вчасно та в повному обсязі розраховуються за спожиту електроенергію, а також розгляне всі пропозиції щодо реструктуризації заборгованості, що виникла.

З повагою та надією на взаєморозуміння,
адміністрація АТ "Чернівціобленерго".