location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Інформація щодо заходів з відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії
22 червня 2018

Протягом останніх років в Україні проходить низка реформ, у тому числі і у сферах енергетики та комунальних послуг, у зв’язку з чим приймається велика кількість нових нормативно-правових актів.

11 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі – Закон), який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам.

На виконання вимог Закону, не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом (до 11.12.2018), існуючі сьогодні енергопостачальні компанії повинні вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання.

У зв’язку з вищенаведеним, АТ «Чернівціобленерго» заснувало Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» (постачальник універсальних послуг), на яке в подальшому будуть переведені функції постачальника електричної енергії споживачам, об’єкти яких розташовані на адміністративній території м.Чернівці та Чернівецької області. При цьому, функції розподілу електричної енергії залишаються за АТ «Чернівціобленерго».

14 червня 2018 р. відбулося засідання НКРЕКП у формі відкритого слухання, на якому було прийнято Постанову  № 429 про видачу ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.

ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» буде здійснювати постачання електричної енергії побутовим споживачам та суб’єктам малого підприємництва за тарифами, які формуються відповідно до методики, затвердженої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах                              енергетики та комунальних послуг. Також, ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» буде здійснювати постачання електричної енергії іншим споживачам за вільними (ринковими) цінами. Форми договорів та комерційні пропозиції будуть розміщені на офіційному сайті ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» http://ek.cv.ua.

Споживачам (крім побутових та малих непобутових споживачів) в термін до 11 грудня 2018 року необхідно обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір з постачання електричної енергії.

На період до обрання споживачами електропостачальника, постачання електричної енергії буде здійснюватись постачальником за регульованим тарифом – АТ «Чернівціобленерго» за роздрібними тарифами, що регулюються НКРЕКП, відповідно до законодавства, а також на підставі діючих на момент набрання чинності Закону договорів.

Слід зазначити, що процес зміни постачальника електричної енергії (переходу від АТ «Чернівціобленерго» до ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія») буде здійснюватись у максимально комфортний для споживачів спосіб та жодним чином не вплине на рівень тарифів, за якими розраховуються побутові споживачі («населення») та малі непобутові споживачі.

Всі взаємовідносини між постачальниками, споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку регулюються наступною нормативною базою:

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про ринок електричної енергії"

Кодекс системи передачі

Кодекс системи розподілу

Кодекс комерційного обліку

Правила роздрібного ринку електричної енергії

Правила ринку на добу