location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Завершуються багатомільйонні роботи з модернізації електромереж Буковини
13 грудня 2018

Завершуються багатомільйонні роботи з модернізації електромереж Буковини

 

Завершуються роботи з реконструкції одного із найбільших енергооб’єктів області, запланованих на 2018 рік. Йдеться про підстанцію у Чернівцях –  ПС 110/10 «Червоноармійська», –  яка живить значну частину міста. Зокрема, забезпечує електроенергією вулиці Сторожинецьку, Дубінську, Рівненську, Шухевича, частково Героїв Майдану, інші вулиці та прилеглі до них райони.

 

Цей квартал Чернівців останні кілька років інтенсивно розбудовується, споживання електроенергії стрімко збільшується. Тому назріла необхідність підсилити елекрообладнання з розвантаженням теперішнього трансформатора, яка живить саме цю ділянку міста. Найважливіше для цього об’єкту – замінити колишній трансформатор потужністю 10 мегавольт-амперів на новий більш потужний – на 25 МВА. Тож, днями новенький дороговартісний 40-тонний трансформатор, просто із запорізького заводу, вже прибув до станції Глибока і наразі очікує подальшого транспортування у місто Чернівці. Надалі енергетики матимуть ще чималий обсяг робіт із заміни, приєднання й налаштування обладнання до електромереж міста. Загальна вартість енергооб’єкта перевищує 23 мільйони гривень.

 

Крім того, у Чернівцях модернізують дві повітряні лінії на вулицях Дунаївська (420 метрів) та Молдавській (570 метрів). На вулиці Південно-Кільцевій енергетики перебудовують кабельну лінію завдовжки 460 метрів, також проводять й безліч інших ремонтних та відновлювальних робіт з реконструкції електромереж міста.

 

Тривають роботи з покращення електропостачання й у районах Буковини. Зокрема, повним ходом іде реконструкція електромереж, яка живить прикордонну заставу «Слатино» (Сторожинецький р-н) на межі з Румунією. Цей район області потребує значних обсягів робіт, людської праці та суттєвих фінансових вливань. Зокрема, у складній ділянці району з лісовими масивами наразі триває чистка ліній, заміна опор з модернізацією електроліній із необхідними супутніми ремонтно-відновлювальними роботами.

 

Задля покращення надійності та якості електропостачання енергетики краю до кінця грудня добудують п’ять кілометрів електролінії 0,4 кВ зі встановленням двох розвантажувальних трансформаторних підстанцій у с. Їжівці (Сторожинецький р-н).

 

Ці та чимало інших робіт з модернізації електромереж та технічного переоснащення електрообладнання, заплановані Товариством інвестпрограмою на 2018 рік, будуть виконані у повному обсязі, що суттєво покращить надійність, якість та безперебійність електропостачання краю.

 

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»