location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
У Сторожинецький район за останні шість років енергокомпанія вклала понад 61 мільйон гривень
19 жовтня 2018

Енергокомпанія продовжує вкладати інвестиції у модернізацію електричних мереж Сторожинецького району. Цей регіон області – один із найважчих з огляду на стан електричних мереж та енергообладнання, який дістався у спадок з часів  радянської епохи. Одним із важливих обставин, які ускладнюють обслуговування електричних мереж це понаднормова протяжність ліній, збудовані ще 40-50 років тому. Так, на окремих ділянках ПЛ 0,4 кВ мають протяжність понад 4 кілометра.

Район складний і рельєфним покриттям, і протяжністю ліній. Він є доволі розлогий за місцем розташування віддалених хуторів і насичений за кількістю споживачів регіоном. Так, наприклад, протяжність повітряних ліній (ПЛ 6-10 кВ), що перебувають в експлуатації енергокомпанії, складає 544,3 км, загальна кількість опор на лінії 9218 штук (з них дефектних - 50). Із загальної протяжності повітряних ліній (ПЛ 0,4 кВ) – 2,126 тис. км перебувають на обліку 64445 електроопор (з них дефектних – 7872 шт).

Загалом, Сторожинецький РЕМ охоплює 18% усіх ліній електропередач по Чернівецькій області. Районні електромережі постачають електроенергію 35,5 тисяч побутових споживачів та 1,3 тис. юридичних абонентів.

 

Попри географічну й адміністративну складність формування регіону та чималий обсяг робіт, АТ «Чернівціобленерго» вкладає значні ресурси задля стабільного і надійного постачання електроенергії споживачам району.

Враховуючи величезні простори лісових масивів й багатокілометрові відстані населених пунктів, підприємство регулярно проводить чистку траси повітряних ліній електропередач усіх напруг. Так, за 9 місяців цього року у Сторожинецькому районі працівники обленерго прочистили 121 кілометр повітряних ліній (ПЛ – 10 кВ та ПЛ – 0,4 кВ), на це витратили 302 тисячі гривень.

 Чистку трас розподільчих ліній проводять для того, щоб не допустити нещасних випадків через ураження електричним струмом, попередити пошкодження електроліній та підвищити надійність електропостачання.  Звертаємо увагу на те, що відповідальними за станом зелених насаджень є їхні власники та користувачі земельних ділянок.

 Разом з тим, працівникам РЕМ під час очистки трас електроліній часто чинять перешкоди місцеві мешканці, мотивуючи це турботою про дерева. Та, очевидно, що безпека людей – передусім. Оскільки контакт гілок з проводами під напругою може спричинити коротке замикання, а під час буревію – обірвати провід. Від дії струму можуть постраждати люди, які опиняться під деревами безпосередньо в охоронній зоні повітряних ліній.

Тому користуємося нагодою, закликаємо громаду району та представників місцевої влади сприяти роботі енергетиків, проводити роз’яснювальну роботу серед населення, щоб люди надавали можливість працівникам енергокомпанії виконувати свої професійні обов’язки.

 До речі, всі планові роботи, у які дні та години вони проводитимуться і, відповідно, будуть відімкнені від постачання споживачі у конкретних населених пунктах, працівники компанії повідомляють завчасно на офіційному сайті у рубриці «Відключення». Кожен мешканець області може ознайомитися із графіком відключень у своєму населеному пункті.

 Крім того, упродовж поточного року енергетики виконали безліч планових та аварійних ремонтно-відновлювальних робіт. Зокрема, замінили 261 електроопору, замінили та відремонтували 33 трансформатори, також здійснили інші роботи з технічного переснащення електрообладнання. Лише з початку року на ремонтно-відновлювальні роботи у Сторожинецькому районі з бюджету енергетичної компанії витратили 2 млн 220 тис гривень.

 Довідково

 Упродовж 2012 – 2018 років у Сторожинецькому районі згідно із інвестпрограмою енергетики виконали робіт на понад 61 мільйон гривень. Що становить 21 % від обсягу Інвестиційної програми по всій області. Зокрема, здійснили реконструкцію повітряних ліній 0,4 кВ, замінили аварійні дерев’яні опори на залізобетонні, замінили «голі» проводи на ізольовані, встановили розвантажувальні трансформатори для покращення якості напруги та надійності електопостачання.

Провели реконструкцію електромереж із заміною проводів, будівництвом розвантажувальних трансформаторних підстанцій у населених пунктах району. Наприклад:

* у селі Їжівці – 55,82 км – провели робіт на суму понад 14,2 мільйона гривень;

* с. Ропча – 46 км – 12,1 млн.грн;

* с. В.Кучурів – 26,65 км – на 4,765 млн.грн;

* с. Н.Бросківці – 24,81 км – на 4,629 млн.грн;

* с.С.Бросківці – 16,17 км – на 2,638 млн. грн.

 

Крім того, на реконструкцію мереж енергокомпанія витратила мільйони гривень: у селі Кам’яна – 1,069 млн грн, с. Н. Красношора – 1,061 млн.грн, с. Тисовець – 3,182 млн. грн, у місті Сторожинець – 1,223 млн.грн.

Також проведені роботи з оновлення електрообладнання на сотні тисяч гривень у селах С.Красношора, Красноїльськ, Костинці, Панка, Снячів, Чудей, Петрівці, Михальча, Давидівка.

Разом з тим, на реконструкцію високовольтних підстанцій (ПС 35-110 кВ) із заміною фізично зношених масляних вимикачів та створення автоматизованої системи диспетчерського управління у Сторожинецькому районі упродовж шести років енергокомпанія витратила 16,9 мільйона гривень.

  

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»