location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Після серйозного аварійного пошкодження підстанції у селі Рідківці сотням споживачів Новоселицького району відновили постачання електроенергії
24 вересня 2018

Енергокомпанія Буковини відновила якісне електропостачання споживачів Новоселицького району у суботу біля 18.00. Енергетикам вдалося вкластися у заплановані строки та виконати плани щодо ремонту підстанції, яка живила кілька населених пунктів району.

Нагадаємо, минулого тижня, у результаті пошкодження електрообладнання вийшла з ладу ПС 110/10 кВ «Рідківці», яка постачала електроенергію мешканцям Магали, Чорнівки, Топорівців та Рідківців. У результаті аварійної ситуації, допоки тривали ремонтні роботи, абонентів цих населених пунктів тимчасово перезаживили до іншої підстанції.

Упродовж шести днів енергетики інтенсивно працювали над ремонтом підстанції у селі Рідківці. Значні технологічні пошкодження вимагали виконання чималих обсягів робіт з дотриманням необхідної послідовності, залучення чималої кількості людських сил, матеріальних, фінансових й технічних ресурсів.

 

 

Зокрема, після діагностики ушкоджень з’ясувалося, що на підстанції вийшов з ладу силовий трансформатор потужністю 10 МВт, його необхідно замінити. Це обладнання важить 40 тонн, тож для його демонтажу та транспортування енергетики залучили 50-тонний кран та важковагову транспортну техніку. Для зменшення ваги необхідно було з трансформаторів зняти вводи, радіатори, розширювальний бак та злити трансформаторну оливу. Після встановлення трансформатора на місце необхідно було виконати роботи у зворотному порядку: встановлення вводів, радіаторів, розширювального бака. Таким чином, пошкоджений силовий трансформатор замінили на інший. Енергетики продіагностували обладнання: здійснили лабораторні роботи з перевірки ізоляції обмоток вводів, хімічний аналіз трансформаторної оливи, іншу профілактику та налагодили його роботу.

До ремонтних робіт на ПС 110/10 кВ «Рідківці» компанія залучила кілька бригад служби підстанцій 35 кВ і вище, служби ізоляції та захисту від перенапруг, служби релейного захисту, а також шість одиниць техніки служби механізації і транспорту. Відтак, внаслідок професійних та оперативних дій буковинських енергетиків сотні споживачів Новоселицького району суботнього вечора, 22 вересня, отримали безперебійне та якісне постачання електроенергії.

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»