location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
АТ «Чернівціобленерго» інформує про проведення відкритого обговорення проекту тарифів на розподіл електричної енергії
17 вересня 2018

АТ «Чернівціобленерго» інформує про проведення відкритого обговорення

проекту тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2019 рік

 

Інформуємо про початок проведення відкритого обговорення проекту тарифів АТ «Чернівціобленерго» на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2019 рік відповідно до діючих на дату початку відкритого обговорення нормативно-правових актів.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються з 17 вересня 2018 року до 30 вересня 2018 року включно у письмовому та/або електронному вигляді на адресу: вул.Прутська, 23-А, м.Чернівці, 58000; e-mail: kanc@obl.cv.energy.gov.ua.

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту змін до тарифів на передачу і постачання АТ «Чернівціобленерго» на 2019 рік повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Відкриті обговорення відбудуться 02 жовтня 2017 року о 10:00 год. у приміщенні Товариства за адресою: вул.Прутська, 23-А, м.Чернівці.

ОБГРУНТУВАННЯ НЕОБХІДНОСТІ ПЕРЕГЛЯДУ ТАРИФІВ

НА РОЗПОДІЛ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ (ПЕРЕДАЧУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ МІСЦЕВИМИ (ЛОКАЛЬНИМИ) ЕЛЕКТРИЧНИМИ МЕРЕЖАМИ) ТА НА ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА РЕГУЛЬОВАНИМ ТАРИФОМ З 01.01.2019 РОКУ

 

На сьогодні для АТ «Чернівціобленерго» діють тарифи на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджені постановою НКРЕКП від 24.01.2018 №88, які, у значній мірі, не покривають усіх необхідних витрат для здійснення Товариством відповідних ліцензованих видів діяльності.

З метою підвищення енергетичної безпеки Чернівецької області та для забезпечення безперебійного, якісного та надійного електропостачання споживачам  області  є необхідність  у проведенні  планового обслуговування та ремонтних  заходів  існуючих електричних мереж  для підтримки їх у належному стані. А також для здійснення своєї операційної діяльності АТ  «Чернівціобленерго» планує здійснити перегляд  рівнів тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електроенергії за регульованим тарифом з 01 січня 2019 року.

Розрахунок витрат, необхідних для цілковитого забезпечення ліцензованої діяльності АТ «Чернівціобленерго» проведено на підставі Процедури встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом, затвердженої постановою НКРЕ від 01.08.2001р. № 801 (Затрати  плюс»),  та з використанням макропоказників на 2019 рік, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки».

 

Тарифи АТ "Чернівціобленерго"

2019 рік

Тариф на розподіл (передачу) 1 клас, грн/МВт.год

57,49

Тариф на розподіл (передачу) 2 клас, грн/МВт.год

380,79

Тариф на постачання І група, грн/МВт.год

20,91

Тариф на постачання ІІ група, грн/МВт.год

104,56

 

 

Крім того, компанією проведено розрахунок тарифів для застосування механізму стимулюючого регулювання.

Стимулююче регулювання (Regulatory Asset Base – регулювання) – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3, 5 або 8 років). Регуляторна база активів формується із власних потужностей енергокомпанії, які використовуються для розподілу електроенергії (електромережі, підстанції, трансформатори, опори тощо).

Розрахунок витрат, здійснено відповідно до Процедури  встановлення  тарифів для ліцензіатів  з постачання електроенергії за регульованим тарифом та /або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними  мережами у разі застосування  стимулюючого регулювання,затвердженої Постановою НКРЕ від 26.07.2013р. № 1030, у разі затвердження «Стимулюючого регулювання».

 

 

Тарифи АТ "Чернівціобленерго"

2019 рік

Тариф на розподіл (передачу) 1 клас, грн/МВт.год

76,83

Тариф на розподіл (передачу) 2 клас, грн/МВт.год

1 121,64

Тариф на постачання І група, грн/МВт.год

15,02

Тариф на постачання ІІ група, грн/МВт.год

75,12