location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
84 мільйона гривень - на модернізацію електромереж Буковини
7 серпня 2018

Понад 84 мільйона гривень обленерго планує вкласти на модернізацію електромереж області до кінця року. Таку суму буде освоєно під час виконання робіт у рамках впровадження Інвестиційної програми на 2018 рік.

Одні із наймасштабніших робіт вже розпочалися на підстанції у місті Чернівці – ПС 110/10 «Червоноармійська». Цей енергооб’єкт забезпечує живлення значної частини міста: зокрема район вулиць Сторожинецької, Героїв Майдану, Шухевича, Канівської, Каспрука, Рівненської, частково проспекту Незалежності та інші. Тому задля його розвантаження необхідно здійснити чималий обсяг робіт. Відтак, роботи з модернізації підстанції «Червоноармійська» матиме два етапи, перший – найбільший – припадає на 2018 рік. Загальний кошторис з модернізації цього об’єкту складає більш ніж 31 мільйон гривень, з них понад 28 мільйонів буде освоєно до кінця поточного року. Зокрема кошти підуть на заміну трансформатора, оновлення обладнання, підсилення технічного оснащення підстанції тощо.

Планується також побудувати 11 розвантажувальних трансформаторних підстанцій та 12 нових ТП для реконфігурації електромереж, що покращить якість напруги.

Запланована модернізація високовольтних підстанцій із заміною фізично зношеної акумуляторної батареї та зарядних пристроїв. А саме: ПС 110/10 «Арсенал» (м. Чернівці), ПС 110/10 кВ «Гравітон» (м.Чернівці), ПС 110/35/10 «Клішківці» (Хотинський р-н).

Також роботи із заміною фізично зношених масляних вимикачів 10 кВ на вакуумні будуть здійснені на ПС 110/10 «Сторожинець» (Сторожинецький район), ПС 35/10 «Бояни» та ПС 35/10 «Щербинці» (у Новоселицькому районі).

Енергетики оновлять повітряні та кабельні лінії. Так, 17,33 кілометра ПЛ-0,4 замінять на самоутриманий ізольований провід (СІП), та модернізують 1,09 кілометра кабельних ліній.

Крім того, до кінця року відбудеться масштабна заміна одно- та багатофазних лічильників, будуть встановлені лічильники з модулем дистанційного зчитування, а також продовжаться роботи з встановлення та виносу приладів обліку на вулицю. Заплановані й інші ремонтно-відновлювальні роботи та реконструкції електромереж Буковини.

Роботи з оновлення, модернізації та технічного переоснащення енергооб’єктів області розвантажать лінії електропередач, покращить технічний стан на проблемних ділянках та значно підвищить якість напруги для споживачів.

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»