location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
З початку 2019 року енергетики відновили 8 електроопор, пошкоджених внаслідок ДТП. Торік – 65.
1 березня 2019

     Станом на перше березня, з початку 2019 року енергетики Буковини відновили вже вісім електроопор пошкоджених внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Так, у січні водії збили чи пошкодили чотири електроопори – у Глибоцькому, Новоселицькому, Вижницькому районах та у місті Чернівці. Ще чотири електроопори внаслідок ДТП були збиті у лютому цього року: у Путильському та Заставнівському районах – по одній та дві – у Сторожинецькому районі.

     Слід зазначити, що Сторожинецький район помітно вирізняється серед інших по кількості збитих опор. Минулого року у цьому районі довелося відновлювати 17 електроопор. За словами енергетиків Сторожинецького району, чимало місцевих мешканців мають автівки з іноземною реєстрацією. Водії так званих «євроблях» часто, ризикуючи здоров’ям та життям інших людей, нехтують правилами дорожнього руху, оскільки справжні власники цих автівок є громадянами іноземних держав.

     Подібна ситуація і в Новоселицькому районі, там Товариство торік відновило 10 електроопор.

     Утім, з набуттям чинності нового закону про реєстрацію іноземних авто, є сподівання, що безглуздих випадків на дорогах Буковини поменшає.

     Неуважні, а часто й нетверезі водії внаслідок своєї легковажності завдають збитків не лише енергокомпанії краю, а й споживачам електроенергії. Через пошкоджене електрообладнання десятки, а іноді сотні абонентів залишаються до півдоби без електропостачання. Зважаючи на зимовий період, домівки буковинців залишаються ще й без тепла.

     У випадках пошкодження електрообладнання відшкодування завданих збитків покладається на винуватця. До розслідування події завжди залучаються правоохоронці, тож рано чи пізно, якщо водію вдається втекти з місця пригоди, правопорушника виявлять і притягнуть до відповідальності.

     Зауважимо, що середня вартість відшкодування електроопори становить 5-6 тисяч гривень.

     Разом з тим, надзвичайні пригоди на дорогах, внаслідок яких виявляються збитими чи пошкодженими електроопори, серйозно перешкоджають щоденній плановій роботі енергетиків. Адже це затримує виконання графіків з планового ремонту електрообладнання, технічного обслуговування трансформаторних підстанцій та ліній електропередач. Нехтування правил дорожнього руху та часто зневажливе ставлення земляків до праці енергетиків та чужого майна, сповільнює роботу оперативно-виїзних бригад та відволікає фахівців підприємства від впровадження поставлених завдань.

     Енергетики краю закликають земляків й споживачів електроенергії бути взаємовідповідальними та поважати працю один одного.

 

Збиті електроопори упродовж 2018 року, які належать обленерго, в Чернівецькій області:

Сторожинецький р-н – 17

Новоселицький район – 10

м. Чернівці – 9

Глибоцький р-н – 7

Вижницький р-н – 5

Сокирянський р-н – 4

Герцаївський р-н – 3

Кельменецький р-н – 3

Заставнівський р-н – 2 

Кіцманський р-н – 2

Путильський р-н – 2

Хотинський р-н – 1

 

Загалом упродовж минулого, 2018 року внаслідок ДТП в області були пошкодженні 65 електроопор, за 2017 рік – 53 електроопори.

 

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»