location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Важлива інформація для споживачів з релігійними переконаннями
13 лютого 2019

Останнім часом до обленерго Чернівецької області побільшало звернень від громадян з релігійними переконаннями. Такі споживачі відмовляються підписувати заяви-приєднання до умов договору про розподіл та постачання електроенергії в частині надання дозволу на обробку персональних даних, а також присвоєння ЕІС-коду точці комерційного обліку.

 

Хочемо зауважити, що вимоги щодо комерційного обліку електричної енергії жодним чином не порушують права споживачів та їхні релігійні переконання.

 

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на офіційному сайті розмістила відповідне роз’яснення.

 

Зокрема, зазначається: 

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Законом.

 

11.06.2017 ухвалено Закон України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон), яким змінено засади регулювання взаємовідносин між споживачами електричної енергії (фізичними особами, фізичними особами-підприємцями та юридичними особами) з електропостачальниками, операторами систем розподілу та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії.

 

Відповідно до положень частини другої статті 2 Закону Регулятором затверджено постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 Кодекс систем розподілу (далі – КСР), постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 Правила роздрібного ринку (далі – ПРРЕЕ), постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 Кодекс комерційного обліку електричної енергії (далі – ККО), що регулюють основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними.

 

Необхідно звернути увагу, на те, що невід’ємними частинами договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є, зокрема паспорти точок розподілу, акт (акти) про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

 

Відповідно до пункту 5 ПРРЕЕ у паспорті точки розподілу обов’язково зазначається енергетичний ідентифікаційний код точки розподілу, який у свою чергу присвоюється точці комерційного обліку, а не людині – споживачу. Такий  номер присвоюється  точці  обліку, на якій може бути один або декілька лічильників. У юридичного  споживача  їх  може  бути  до чотирьох  і більше. У деяких побутових споживачів  за  однією  точкою  іноді  буває по два лічильника. Тому номер присвоюється саме точці комерційного обліку (це як наприклад  номер лічильника).

 

Таким чином, присвоєння унікального ЕІС-коду точці комерційного обліку електричної енергії є систематизацією своєї діяльності з розподілу електричної енергії, та наголошуємо: не є присвоєнням номерних знаків чи числових кодів людині або об’єкту, яким вона володіє.

 

Водночас,

положеннями пункту 2.1.2 розділу ІІ ПРРЕЕ визначено, що оператор системи зобов’язаний укласти договори про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності відповідного оператора системи. 

 

Слід зазначити, що відповідно до положень пункту 2.1.6 розділу ІІ ПРРЕЕ у разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору про надання послуг з розподілу електричної енергії споживач не має права використовувати електричну енергію із системи розподілу та має подати оператору системи розподілу письмову заяву про припинення розподілу електричної енергії на його об’єкт.

 

Зверніть увагу! Згідно із законом не допускається розподіл (передача) електричної енергії до точки розподілу електроустановки споживача за відсутності діючого договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з таким споживачем.

Іншими словами, споживачі, які не укладуть договір про розподіл та постачання електричної енергії, не зможуть користуватися послугами з розподілу та постачання електроенергії, відтак не матимуть змоги споживати електричну енергію для власних потреб.

 

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»