location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Чому не працює Персональний кабінет, як платити за спожите з першого січня та інші важливі питання для споживачів електроенергії
24 січня 2019

В Україні ринок електроенергії  змінюється і переходить на європейську модель.  Згідно ухваленого законодавства  обленерго перетворюються на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії і надаватимуть відповідні послуги. Змінилася також система нарахування за послуги.

Що зміниться для населення і як відбуватиметься оплата за спожиту електроенергію у 2019 році – відповідаємо на питання споживачів.

 

Які функції оператора системи розподілу електроенергії?

11 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі – Закон), який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам.

Відповідно до законодавства у сфері електроенергетики в Україні створюється конкурентний енергоринок й розділення обленерго на генеруючу компанію та продавця.

Заначимо, що цього вимагав Третій енергопакет ЄС, якого зобов’язалася дотримуватися Україна ще у 2011 році. Він, зокрема, у перспективі дасть можливість українцям приєднатися до енергосистеми Європейського Союзу та отримувати звідти електричну енергію.

На виконання поставлених вимог у Чернівецькій області енергокомпанія Буковини здійснила поділ на оператора системи розподілу – Акціонерне Товариство «Чернівціобленерго» та постачальника електроенергії – Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія».

До функцій АТ «Чернівціобленерго» ОСР (оператора системи розподілу) входить обслуговування та експлуатація електромереж; будівництво, реконструкція, технічне переоснащення електрообладнання; забезпечення надійної, безпечної, ефективної експлуатації системи розподілу; зниження технологічних витрат та покращення якості електроенергії.

 

 

Які повноваження компанії-постачальника електроенергії?

ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» здійснює господарську діяльність з постачання електричної енергії споживачу на підставі ліценції (постанова НКРЕКП від 14.06.2018р. №429).

Компанія є постачальником універсальних послуг з постачання та продажу електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам (це споживачі, які купують електроенергію для власного споживання, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт), іншим непобутовим споживачам з дозволеною потужністю до 150 кВт, а також бюджетним установам незалежно від потужності. Тобто йдеться про населення, лікарні, поліклініки, школи, дитячі садочки, середні та вищі навчальні заклади, ОСББ, садові товариства, малий бізнес, комунальні установи та інших споживачів.

 

З ким і як укладати угоди? Адже досі користувач укладав одну угоду?

Починаючи з листопада 2018 року буковинці почали отримували платіжки із бланками заяв на укладання договору-приєднання до оператора системи розподілу – АТ «Чернівціобленерго».

Утім, щоб переукласти договір з новою компанією, не обов’язково особисто заповнювати і приносити бланк заяви. Держава застосувала спрощену процедуру. Достатньо і надалі користуватися електроенергією та своєчасно оплачувати рахунки – побутові споживачі, які не мають офіційних заперечень, автоматично приєднались до оператора системи розподілу, так само й до послуг компанії-постачальника електроенергії. Тож для більшості побутових споживачів Чернівецької області нинішні зміни на ринку електроенергетики відбулися непомітно.

 

Водночас, юридичні споживачі повинні власноруч написати заяву на приєднання до новоствореної компанії з розподілу електроенергетики (це вони могли зробити під час здачі звіту). А юридичні споживачі, дозволена потужність яких згідно договору про постачання електричної енергії перевищує 150 кВт (крім бюджетних установ), можуть вільно обрати собі постачальника електроенергії.

 

На сьогодні НКРЕКП видала по Україні понад 220 ліцензій на постачання електроенергії споживачу. Перелік усіх ліцензійних постачальників міститься на офіційному сайті Нацкомісії – http://www.nerc.gov.ua    

 

Зверніть увагу!

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018р. № 1023-р Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» визначено постачальником «останньої надії» на період з 01 січня 2018 року до 01 січня 2021 року.

 

Законом «Про ринок електричної енергії» передбачено, що для юридичних споживачів, дозволена потужність яких згідно договору про постачання електричної енергії перевищує 150 кВт (крім бюджетних установ), які з певних причин не укладуть угоду з жодним постачальником електроенергії, можуть звернутися до ДПЗД «Укрінтеренерго». Відповідно до рішення Кабінету міністрів, на це підприємство покладена функція постачальника «останньої надії». Отже, ця компанія має забезпечити електричною енергією будь-якого споживача, який звернеться по постачання електричної енергії до неї.

Деталі на сайті державного підприємства https://uie.kiev.ua/

 

 

Як тепер платитимемо за електроенергію, кому і за що?

Для населення оплата за спожиту електроенергію не змінилася. Як і раніше, споживачі на кінець місяця мають повідомити енергокомпанії показники лічильників. Це можна зробити цілодобово без вихідних за номером тел (0372) 58-49-80 – Call-центр або надіслати смс-повідомлення на короткий мобільний номер 20300 чи внести дані онлайн у Персональному кабінеті споживача – деталі на сайті http://oblenergo.cv.ua/.

 Оплата за спожиту електроенергію відбувається за напрацьованою схемою: за даними особових рахунків споживача у касах банків, через платіжні термінали, систему Інтернет-банкінгу або онлайн у Персональному кабінеті на сайті енергокомпанії.

 

Зверніть увагу!

Тимчасово, орієнтовно до кінця січня, Персональний кабінет не працюватиме у зв’язку із технічним перепрограмуванням онлайн-сервісу. З питаннями щодо показів лічильника, поточної оплати і нарахувань споживачі можуть звертатися у Call-центр – (0372) 58-49-80 та у сервісні центри РЕМів за місцем проживання.

 

Передбачається, що вже у лютому цього року споживачі почнуть отримувати платіжки із зазначенням двох тарифів: за постачання електроенергії та розподіл електроенергії. Утім, сумарний тариф не зміниться.

 

Чи призведе поділ на дві компанії до підвищення  плати за електроенергію?

З першого січня 2019 року тариф для населення залишається незмінним: до 100 кВт – 0,90 грн, понад 100 кВт – 1,68 грн.  

Наголошуємо, що тарифи для населення встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У грудні 2018 року голова НКРЕКП  Оксана Кривенко повідомила, що тарифи на електроенергію для населення не змінюватимуться до 1 липня 2019 року – часу, коли планується повноцінне запровадження ринку електроенергетики.

 

Чи зміниться якість надання послуг?

Реформа електроенергетики змінить систему ціноутворення на послуги з виробництва, постачання та розподілу електричної енергії. Це зробить енергетику більш інвестиційно привабливою та дасть можливості для розвитку сектору, збільшуючи можливості експорту електроенергії до ЄС. 

 

Реформа ринку електроенергетики є передумовою до інтеграції з європейськими електроенергетичними ринками. А це посилить конкуренцію у секторі генерації електроенергії в Україні та сприятиме підвищення якості постачання.

 

Наголошуємо, що регулярне (в останні дні місяця) інформування про покази лічильника та вчасна оплата за послуги енергокомпанії гарантує надійне, якісне та безперебійне електрозабезпечення краю.

 

Куди звертатися споживачам?

 

АТ «Чернівціобленерго»:

Чернівці, вул. Прутська, 23а, Call-центр (0372) 58-49-80.

http://oblenergo.cv.ua/

 

ТОВ «ЧОЕК» :

Чернівці, вул. Головна, 265в, Call-центр (0372)58-88-85.

www.ek.cv.ua

 

 

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»