Тарифи з ПДВ

   

   

 
 
Новини
« назад до переліку

26.06.2018    
Необрізані дерева біля ліній електропередач становлять небезпеку і для здоров’я людей і для якісного електропостачання краю

«Цей горіх нас годує», «садок ще мій дід садив» – з такими та подібними аргументами мешканці приватного сектору Чернівців не допускають електромонтерів до чистки насаджень, які вростають у лінії електропередач. Утім, коли під час шквального вітру чи негоди саме через «цього горіха» пів району Роші, Садгори чи Калічанки опиняється без електропостачання, люди чомусь знаходять крайніми енергетиків. 


За даними диспетчерської служби підприємства, саме ці райони приватного сектору міста найчастіше потерпають від аварійних відключень. Причина – розлогі крони дерев у безпосередній близькості до ліній електропередач (ЛЕП).

Надмірні насадження в охоронних зонах ЛЕП, якими характерні вулиці Чернівців, де переважають приватні садиби, приховують потенційну небезпеку. Адже контакт гілок з проводами під напругою може спричинити коротке замикання, а під час буревію – обірвати провід. У спеку зростає вірогідність виникнення пожежі, а в дощову погоду, з сильними поривами вітру, від дії струму можуть постраждати люди, які опиняться під деревами безпосередньо в охоронній зоні повітряних ліній.

Згідно зі спостереженнями, у 80% аварійних відключень під час негоди трапляються саме через необрізані дерева та недотримання власниками зелених насаджень безпечної відстані до ліній електропередач.

Навіть більше, саме власники та користувачі садиб і земельних ділянок несуть відповідальність за насадження в охоронних зонах ЛЕП та мають стежити за станом рослинності. Тобто мешканці приватних районів міста зобов’язані наглядати чи бува не розрослася улюблена яблуня біля повітряних ліній. Інакше з першим поривом вітру гілля заплутається у проводах і відімкне електрику в оселі господаря та усім сусідам. Це у кращому разі. А може й трапитися біда – пожежа чи ураження струмом. На кого тоді нарікати?

 

Шановні чернівчани, давайте будемо взаємовідповідальними. Обленерго гарантує якісне та надійне електропостачання своїм споживачам. Проте, одним з найбільш ефективних заходів з профілактики технологічних порушень, пов’язаних з аварійними вимкненнями, є розчистка трас повітряних ліній від гілок дерев та надмірних насаджень. Перешкоджаючи роботі енергетиків, які повинні обрізати або спиляти дерево, розташоване в охоронній зоні повітряних ліній, ви наражаєте на небезпеку себе, свою сім’ю, особливо – дітей, а також порушуєте законодавство.


Зверніть увагу!
Відповідно до нормативних документів у сфері енергетики, споживачі зобов’язані не перешкоджати обрізуванню гілок дерев, які ростуть на території, що їм належить. За таку провину передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Крім того, обленерго має право відключати від електромережі абонентів, які не утримують зелені насадження відповідно до вимог чинного законодавства.

Детально

Встановлено охоронні зони повітряних ліній електропередач по обидва боки лінії:

* для повітряних ліній напругою до 1 кВ – 2 метри;
* напругою 6-10 кВ – 10 метрів;
* напругою 35 кВ – 15 метрів;
* напругою 150 кВ – 25 метрів.

Пам’ятайте:
*не можна насаджувати дерева в охоронній зоні ліній електропередач;
*якщо насадження виросли критично близько до електролінії, власник чи користувач земельної ділянки зобов’язаний повідомити про це РЕМ за місцем розташування і отримати дозвіл на проведення робіт з очищення траси; 
*усі роботи поблизу ЛЕП потрібно погоджувати з працівниками місцевих РЕМ. 
Дотримуйтесь правил користування електроенергією. Вони існують для того, щоб запобігати нещасним випадкам від ураження електричного струму.

 

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»

  
Авторське право © 2009-2018
АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО»

Правила використання інформації з сайту
58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 23-а
приймальня: +38 (0372) 58-49-82
 

Розробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA