Тарифи з ПДВ

   

   

 
 
Новини
« назад до переліку

06.06.2018    
Пристрої для крадіжок електроенергії небезпечні для здоров’я

Спроби буковинців поза обліком та безоплатно користуватись електроенергією зазвичай закінчуються не лише неприємностями у вигляді значних сум з відшкодування завданих збитків (штрафів) та кримінальних справ, але й серйозною шкодою для здоров’я. Причому не лише самого винуватця, а й людей, які його оточують.

 

Про способи викрадення електроенергії та чим це загрожує буковинцям розповідає Борис Вакарчук начальник Чернівецького РЕМ:

 

– На  жаль, в інтернет-мережі можна знайти багато інформації про способи використання електроенергії поза обліком та пристрої, які впливають на роботу лічильників. Наприклад, так звані спеціалісти пропонують споживачам придбати високочастотні генератори. Ці пристрої створюють потужні електромагнітні випромінювання високої частоти, які впливають на роботу приладів обліку електроенергії, тобто гальмують чи зупиняють облік. Також «спритні» підприємці пропонують придбати неодимові магніти, які здатні блокувати роботу лічильника. Прикметно, що такі пристрої коштують від сотень гривень до кількох сотень доларів. Тож часто серед крадіїв електроенергії чимало заможних людей.

– Серед спроб спожити електроенергію без обліку буковинці не гребують й тишком приєднатись до електромережі поза лічильником, або до лічильника сусіда, – каже Б.Вакарчук.

 

– Окремо варто наголосити нюансах роботи таких незаконних пристроїв. Насправді виробники диво-техніки пропонують покупцям «ведмежу послугу», адже зазвичай вказані високочастотні генератори встановлюють там, де знаходяться багато людей (магазини, заклади харчування, готелі), таким чином посилюються побічні дії електромагнітного випромінювання, про які ніхто не попереджає своїх клієнтів, – наголошує енергетик. – По-перше, генератори впливають не лише на електролічильники, але й на інше електронне обладнання, яке потрапляє у радіус його дії,  створюючи перешкоди нормальній роботі засобам зв'язку, сигналізації тощо. Залежно від винахідливості «виробника» радіус дії пристрою може сягати десятків, а то й сотні метрів. По-друге, потужне джерело електромагнітного випромінювання  встановлене безпосередньо біля людей, негативно впливає на їх здоров’я. У результаті випромінювання можуть страждати нервова та серцево-судинна системи, виникнути інші серйозні розлади в організмі.

 

Звертаємо увагу на те, що енергетикам відомі усі способи, до яких вдаються  крадії електроенергії. Компанія забезпечена необхідним сучасним технічним обладнанням, яке виявляє несанкціоноване втручання в роботу приладів обліку,  а працівники мають чималий досвід у виявленні порушень.

Також про крадіжки енергетикам повідомляють й сусіди чи небайдужі люди. До прикладу нещодавно на гарячу лінію зателефонував чоловік і повідомив,  що сусід закинув провід на лінію електропередачі та «провів» собі електроенергію. Такі дії не лише безглузді, вони наражають на небезпеку не лише так званих «умільців», але й випадкових перехожих, особливо дітей.

           

–  Я хочу, щоб всі споживачі зрозуміли, що ми щоденно проводимо аналіз споживання електроенергії та рейдові перевірки для виявлення крадіїв електричної енергії й надалі будемо докладати максимум зусиль для виявлення та притягнення порушників до відповідальності згідно з чинним законодавством. Тому радимо споживачам, які займаються вищевказаними «махінаціями» добре поміркувати: чи варто вдаватись до такої сумнівної «економії» та наражати на небезпеку життя та здоров'я своє й  навколишніх. Якщо у споживача є порушення ми його обов’язково виявимо, це лише питання часу,  – зазначає Б. Вакарчук. 

 

 

 

Нагадуємо

Самовільне підключення до електромережі, втручання в роботу приладів обліку чи споживання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про електроенергетику» та Правил користування електричною енергією і тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Статтею 188-1 Кримінального кодексу України «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку», передбачено покарання у вигляді штрафу, виправних робіт або позбавлення волі на строк до трьох років.

 

Визначення обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил здійснюється за формулами, згідно Методики затвердженою постановою НКРЕКП та може сягати десятків, а то й сотень тисяч гривень.

 

Доречі

Якщо ви помітили несанкціоноване втручання в електромережу, підозрілі підключення або вам стало відомо про роботу подібних пристроїв, просимо телефонувати на такі номери телефонів: (0372) 58-49-19 або (0372) 58-49-99.

 

Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»

  
Авторське право © 2009-2018
АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО»

Правила використання інформації з сайту
58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 23-а
приймальня: +38 (0372) 58-49-82
 

Розробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA