Розпалювання вогнища під лініями електропередач може призвести до масових пожеж
Енергетики краю укотре наголошують на руйнівній силі пожеж під повітряними лініями електропередач (ПЛ). Займання вогню під ПЛ виводить їх з ладу. А це у свою чергу призводить до економічних збитків – знеструмлення населених пунктів та промислових об’єктів.
Найчастіше винуватцями пожеж стають землекористувачі, на землях яких проходять ПЛ. Процес горіння – стихійний. Висока температура спалює кисень і розріджує повітря – тому зникає ізоляційний повітряний прошарок між проводом ПЛ і землею. Утворюється дуга електричного струму, яка знищує все в радіусі 10 метрів. Таке перекриття проміжку між проводом ПЛ і землею призводить до аварійного автоматичного вимкнення лінії.
Вимкнення повітряних ліній електропередач через низові пожежі пов’язані з випалюванням сухої трави очерету та іншого сухостою, призводить до тяжких непередбачуваних наслідків.
Територію Чернівецької області перетинає система ліній електропередач високої напруги. Для забезпечення нормальної експлуатації ліній електропередач і безпеки населення "Правилами охорони електричних мереж" (затверджених постановою КМ України від 4.03.1997 р. № 209) передбачена охоронна зона для ліній 110 кВ – 20 метрів, для ліній 35 кВ - 15 метрів по обидва боки лінії від крайніх проводів.
Енергетики Буковини звертаються до керівників промислових підприємств, селянських, фермерських господарств, установ й до громадян, пам’ятати про недопустимість спалювання стерні, соломи, сухої трави, бадилля, в лісових масивах і просіках, спалювання хмизу та сміття, розведення багать, користування відкритим полум’ям в охоронних зонах ліній електропередач (ЛЕП).
Нагадуємо:
Відповідно до вимог "Правил охорони електричних мереж" в охоронній зоні ЛЕП забороняється:
* скиртувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
* розміщати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів;
* розводити вогонь, спалювати солому, очерет, суху траву, хмиз в лісових масивах;
* розміщувати автозаправні станції та інше склади пального;
* проводити будівництво, капітальний ремонт та знесення будівель;
* проводити насадження і вирубування (без відома енергопостачальної організації) дерев, кущів, розміщувати польові стани, будувати загони для худоби тощо;
* проїзд машин та механізмів, які мають висоту від поверхні землі понад 4,5 метра;
* кидати на опори дроти й наближати до них сторонні предмети, а також підійматись на опори;
* будувати греблі, влаштувати водоймища, які при розливі можуть порушити закріплення опор в ґрунті.
Прес-служба ПрАТ "ЕК "Чернівціобленерго"