Тарифи з ПДВ

   

   

 
 
Новини
« назад до переліку

18.01.2018    
Приєднання до електромережі – це не лише «протягнути провід»

Упродовж грудня 2017 року у місті Чернівці працівники міського РЕМ здійснили роботи з приєднання електроустановок до електромережі за 69 договорами про стандартне приєднання (за рік було приєднано 453 нових споживачів).

 

Як для нашого регіону, електромережі на багатьох ділянках області та міста збудовані ще у радянські 70-80-ті роки, такий попит на приєднання є суттєвим збільшенням навантаження на електромережі краю.

Часто споживачі, звертаючись до компанії із проханням збільшити потужність у власній оселі, думають, що достатньо лише «протягнути провід від найближчого стовпа». Насправді приєднання включають цілий комплекс робіт із заміни та оновлення електрообладнання.

 

– Виконання робіт з приєднання часто вимагають реконструкцію усього об’єкту електропостачання, – пояснює Віктор Обершт, головний інженер Чернівецького РЕМ. – Лише здається, ніби для збільшення потужності потрібно замінити метраж старих проводів та збільшення січення. Насправді, для того, щоб забезпечити споживачеві надійне та якісне електропостачання часто потрібно оновити обладнання по всій лінії живлення – реконструкції підстанції, кабельних та повітряних ліній, заміни трансформаторів на більшу потужність.

 

За словами пана Віктора, на багатьох ділянках міста електромережі не витримують навантажень, оскільки споживання електроенергії постійно зростає. Мережі, які прокладалися ще минулого століття, не розраховані на ту потужність, на яку мають запит сьогодні буковинці.

 

– Перед укладанням договору про приєднання на об’єкт виїжджають фахівці, які аналізують ситуацію і визначають фронт необхідних робіт. Якщо у певному районі міста нещодавно оновлювали мережі, тоді роботи з приєднання не є значними. Але у більшості випадків під час стандартного приєднання споживача необхідно замінити чи підсилити електрообладнання. Йдеться про силові трансформатори, кабельні лінії, повітряні лінії, опори тощо, – каже В. Обершт.

 

Такі роботи вимагають значних ресурсів і часу – залежно від погоди та складності робіт, та грошових вливань.

До прикладу, лише у грудні під час виконання стандартних приєднань споживачів міста Чернівці до електромережі фахівці міського РЕМ збудували п’ять нових підстанцій та реконструювали три підстанції. Протяжність збудованих повітряних ліній складає 4,66 кілометра, протяжність збудованих кабельних ліній – 1,67 кілометра. Загальна приєднана потужність електроустановок споживачів за грудень зросла на 1435,7 кіловат.  

 

До уваги побутових споживачів!

Стандартне приєднання – це приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від точки забезпечення потужності до точки приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності об’єкта замовника:

*перший ступінь - до 16 кВт включно;

*другий ступінь - від 16 кВт до 50 кВт включно;

*третій ступінь - від 50 кВт до 160 кВт включно.

 

Приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж здійснюється у порядку, встановленому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013  № 32 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.02.2013  за № 236/22768.

 

Детальну інформацію про стандартне і нестандартне приєднання можна дізнатися:

- у Єдиному вікні Чернівецького РЕМ за адресою м.Чернівці, вул. Прутська, 23А;

- на інформаційних стендах, розміщених у всіх РЕМ області;

- на сайті обленерго у розділі Куток споживача – Приєднання до електричних мереж.

 

За довідками звертайтеся в Інформаційно-консультативний центр –

(0372) 58-49-10

 

Прес – служба ПрАТ «ЕК «Чернівціобленерго».

 

  
Авторське право © 2009-2018
АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО»

Правила використання інформації з сайту
58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 23-а
приймальня: +38 (0372) 58-49-82
 

Розробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA