Тарифи з ПДВ

   

   

 
 
Новини
« назад до переліку

27.11.2017    
Протягом листопада енергетики очистили траси електроліній у 30 населених пунктах

 

У листопаді працівники енергокомпанії очистили від гілля та дерев сотні кілометрів повітряних ліній електропередач (ЛЕП). Зокрема, звільнили від рослинності лінії електропередач у 30 населених пунктах області.

Лише у Чернівцях за останній місяць провели чистку ліній на таких вулицях: Калинівська, Вашківська, Сочинська, Іліуци, Вижницька, Кронштадська, Тімірязєва з прилеглими провулками, на вулицях Я. Степового, Каховська, Річна та інших. У тому числі очищали лінії на територіях, які знаходяться у власності підприємств та організацій.

 

Утім, звертаємо увагу на те, що відповідальними за належний догляд за зеленими насадженнями є їхні власники та землекористувачі. Відповідно до п. 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10 квітня 2006 року визначено такий порядок нагляду за станом дерев:

*на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – мають стежити балансоутримувачі цих об’єктів;

*на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації та підприємства;

*на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;

*на безгосподарних територіях – органи місцевого самоврядування;

*на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

 

Зрештою досвід показує, що власники територій, земекористувачі та відповідальні особи не виконують цих обов’язків. Питання відповідальності не виникає аж доки не подує вітер чи не розпочнеться негода. Натомість, коли трапляється аварійне відключення електромережі через повалені дерева, усі починають шукати «винних» у цьому енергетиків.

До слова, згідно із спостереженнями у 80% аварійних відключень під час негоди трапляється саме через необрізані дерева та недотримання власниками зелених насаджень безпечної відстані до ліній електропередач.

Наголошуємо, що «Правилами охорони електричних мереж», затвердженими Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 року, встановлено охоронні зони повітряних ліній електропередач. А саме, уздовж ліній у вигляді земельних ділянок і повітряного простору, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів на таку відстань: для повітряних ліній напругою до 1 кВ – 2 метри, 6-10 кВ – 10 метрів, 35 кВ – 15 метрів, 150 кВ – 25 метрів.

 

Відтак, значну частину робочого часу виробничі бригади РЕМ області витрачають на розчистку трас повітряних ліній електропередач в населених пунктах області та поза ними. Тобто електромонтери попри свої обов’язки змушені ще й працювати лісорубами, адже розчищати траси повітряних ліній життєво необхідно. Чистку трас розподільчих ліній проводять для того, щоб не допустити нещасних випадків через ураження електричним струмом, попередити пошкодження електроліній та підвищити надійність електропостачання в зимовий період. Але, на жаль, у багатьох випадках цим не займаються ті, хто мали б.

Компанія відповідає за якість та надійність електропостачання споживачам. Саме для того, аби забезпечити безперебійність та безпеку живлення енергетики змушені регулярно очищати траси електроліній.

 

Закликаємо бути пильними та відповідальними.

 

Пам’ятайте:

*не можна насаджувати дерева в охоронній зоні ліній електропередач;

*якщо насадження виросло критично близько до електролінії, власник зобов’язаний повідомити про це РЕМ за місцем розташування і отримати дозвіл на проведення робіт з очищення траси;

*усі роботи пов’язані з ЛЕП потрібно погоджувати з працівниками місцевих РЕМ.

Правила користування електроенергією передбачені для того, щоб запобігати нещасним випадкам від впливу електричного струму.

(Деталі у «Правилах користування електричної енергії для населення» та «Правилах охорони електричних мереж»).

 

Прес-служба ПрАТ «ЕК «Чернівціобленерго».

  
Авторське право © 2009-2018
АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО»

Правила використання інформації з сайту
58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 23-а
приймальня: +38 (0372) 58-49-82
 

Розробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA