location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Історія компанії

date_range

Електрифікація Буковинського краю почалася з пуском першої дизельної електричної станції загального користування в місті Чернівці в 1896 році, від якої першочергово постачався на постійному струмі центр міста.


date_range

В 1912 році була побудована друга дизельна електрична станція для живлення малих фабрик та водонасосних станцій.

Розвиток енергетики в Чернівецькій області почався в післявоєнний період разом з розвитком промисловості, сільського господарства і житлового будівництва.

Енергетика розвивалась шляхом збільшення потужності Чернівецької електричної станції з 6 тис.кВт до 40 тис.кВт.


date_range

В 1959 році було створено Чернівецьке управління "Сільенерго". Силами управління було електрифіковано значну кількість населених пунктів і тваринницьких ферм в області.

В тому ж році була побудована перша лінія напругою 35 кВ від підстанції при електричній станції до залізничної станції "Адинката".


date_range

В 1960 році міська електромережа була реконструйована з напруги 5000/190 - 110 В на стандартну 6000/400 - 230 В, при цьому значно піднялась пропускна спроможність електромереж без суттєвих капіталовкладень.

Вирішальним етапом в електрифікації Буковини стало приєднання її до енергосистеми "Львівенерго" шляхом будівництва ПЛ-110 кВ Коломия -Чернівці з ПС-110/35/6кВ "Прут" потужністю 63 МВА в м.Чернівці.

З того ж часу електрифікація почалась розвиватися прискореними темпами.


date_range

1962 року мережі виділили в окреме підприємство електричних мереж з підпорядкуванням РУ „Вінницяенерго". Та, все-таки, вирішальним етапом в електрифікації Буковини стало приєднання до енергосистеми „Львівенерго" шляхом будівництва ПЛ-110 кВ „Коломия-Чернівці" з ПС-110/35/6 кВ „Прут" потужністю 63 МВА в м. Чернівці. З цього часу електрифікація почала розвиватися прискореним темпом.


date_range

Для звязку з системою „Вінницяенерго" побудовані у 1967 році ПЛ-110 кВ „К.Подільск-Клішківці-Чернівці". Через три роки введена в експлуатацію підстанція з унікальним обладнанням, яка стала основним постачальником електроенергії у Чернівецькій області. За кілька років в столиці краю завершено спорудження кільця для надійного електропостачання споживачів. Поступово, з введенням потужних районних підстанцій, було ліквідовано малопотужні і невигідні ГЕС і ДЕС.


date_range

В 1998 році на базі Чернівецького обласного підприємства електричних мереж утворено ВАТ „Енергопостачальна компанія „Чернівціобленерго". Компанія, по суті, є правонаступником підприємств, які ввійшли до її складу в процесі реорганізації. Це - обласне підприємство сільських електромереж, підприємство високовольтних електромереж, обласне підприємство енергозбуту.