location_on

м. Чернівці

вул. Прутська, 23-А
phone_in_talk

Call - Центр:

(0372) 584 980
Споживачам
Інформація про прилади обліку електричної енергії для населення

Джерела фінансування при встановлені та експлуатації засобівобліку електроенергії:


1. Придбання, встановлення, підключення приладів обліку:

Прилади обліку електроенергії мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг за встановлення сплачується:

 • для новозбудованих будинків – забудовниками;
 • у разі розділу обліку електричної енергії - організаціями, які здійснюютьрозділ обліку (згідно пункту 8 Правил користування електричною енергією длянаселення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999року №1357 (із змінами та доповненнями) (далі - Правила).

2. Технічне обслуговування лічильників (ремонт лічильника):

Ремонт приладу обліку енергопостачальником може бути плановий та позаплановий.

Плановий ремонт приладів обліку енергопостачальник здійснює за власний рахунок(відповідно до другого абзацу пункту 40 Правил).

Під час позапланового ремонту споживач відшкодовує вартість ремонту або встановлення нового приладу обліку у разі пошкодження або неправильної роботи приладу обліку з його вини. У випадку необхідності ремонту або заміни пошкодженого приладу обліку не з вини споживача, необхідні роботи здійснюєтьсяза рахунок енергопостачальника або організації, яка відповідає за збереження приладу обліку (згідно пункту 17 Правил).


3. Заміна лічильника (придбання, установка, опломбування, демонтаж):

Заміна приладів обліку може бути планова та позапланова та включає в себедемонтаж, придбання, установку та опломбування лічильника (згідно пункту 8 Правил).

В обох випадках прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені та підключені енергопостачальником.

Планова заміна приладів обліку проводиться енергопостачальником за свій рахунок.

Позапланова заміна приладу обліку проводиться за рахунок ініціатора. При цьомуініціатор заміни приладу обліку оплачує вартість нового приладу обліку зурахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, якийзамінюється (пункт 12 Правил).

Демонтаж приладів обліку електроенергії, як окрема послуга відсутній та виконується в комплексі робіт (за необхідністю) та оплачується в межах відповідної послуги.


Встановлення багатотарифних (багатозонних) лічільників

У разі вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію енергопостачальник встановлює відповідний прилад обліку.

При цьому споживач оплачує вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який замінюється(пункт 12 Правил).

Для здійснення заміни однозонного лічильника на багатозонний потрібно звернутись до структурного підрозділу (району електричних мереж) ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго».

В РЕМ споживачу буде надана допомога в виборі електролічильника, та запропонована комплексна послуга із заміни лічильника до складу якої входять:

 • багатозонний електролічильник;
 • розпломбування та демонтаж старого електролічильника кваліфікованими працівниками ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»;
 • встановлення та підключення нового електролічильника;
 • опломбування електролічильника;

Після встановлення і опломбування лічильника спеціалістами енергопостачальника, споживачу необхідно звернутись в РЕМ, для переукладення договору прокористування електричною енергією, який підтверджуватиме зміну типу обліку спожитої електроенергії, в результаті чого можна буде розраховуватись затарифами диференційованими за періодами часу.


Мета виносу приладів обліку з приміщень і встановлення їх на фасаді будівлі

Встановлення приладів обліку побутовим споживачам у щити обліку електроенергіїзовнішньої установки (ЗКО) енергопостачальником здійснюється виходячи знаступних вимог:

 • підвищення якості обслуговування споживачів;
 • підвищення якості електропостачання;
 • підвищення комфортності обслуговування споживачів при знятті показань приладуобліку персоналом енергопостачальника без відвідування житла споживача;
 • полегшення подальшого технічного обслуговування (заміни) приладів облікуенергопостачальником та відсутність при цьому необхідності зайвого відволіканняспоживача;
 • унеможливлення ненавмисного пошкодження споживачем приладу обліку та пломб(відбитків їх тавр) встановлених на ньому.

Для вирішення питання щодо перенесення приладу обліку електроенергії у ЗКО, забажанням споживача, споживачу необхідно звернутися до структурних підрозділів АТ «Чернівціобленерго» з письмовою заявою.

У разі сумніву споживача у правильній роботі приладу обліку споживач може звернутися в структурні підрозділи АТ «Чернівціобленерго» для проведення експертизи. Після оплати споживачем вартості робіт енергопостачальник протягом 20 днів проводить експертизу.

У разі підтвердження експертизою неправильної роботи приладу облікуенергопостачальник відшкодовує споживачу всі витрати, пов'язані з проведеннямекспертизи (пункт 16 Правил).

Експертиза проводиться у разі:

 1. Повної зупинки, або нестійкої роботи лічильника.
 2. Наявності ознак порушення пломб, або підробки відтиску тавра Держстандарту,енергопостачальника, втручання в лічильний механізм.
 3. Зовнішнього пошкодження корпусу лічильника, тріщин скла, чи наявності щілинміж склом і корпусом.
 4. Сумніву представника енергопостачальника, або споживача (за його заявою) управильності роботи лічильника.

Вартість багатотарифних лічильників та послуг, що надаються структурними підрозділами АТ «Чернівціобленерго»

Вартість багатотарифних лічильників для населення коливається від 1140 грн. до 2400 грн. в залежності від типу лічильника. Детальнішу інформацію про вартість послуг щодо встановлення багатотарифних приладів обліку з урахуванням транспортних витрат, можна отримати при безпосередньому звернені в структурні підрозділи ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго».

Зазначаємо адреси структурних підрозділів Компанії:

 • Вижницький РЕМ - м.Вижниця, вул.Федьковича, 6
 • Герцаївський РЕМ - м.Герца, вул.Ш.Великого, 1
 • Глибоцький РЕМ - м.Глибока, вул.Першотравнева, 57
 • Заставнівський РЕМ - м.Заставна, вул.Незалежності, 42
 • Кельменецький РЕМ - м.Кельменці, вул.Жукова, 7
 • Кіцманський РЕМ - м.Кіцмань, вул.Незалежності, 98
 • Новоселицький РЕМ - м.Новоселиця, вул.Комарова, 5Б
 • Путильський РЕМ - м.Путила, вул.О.Кобилянської, 21
 • Сокирянський РЕМ - м.Сокиряни, вул.Бірюкової, 33
 • Сторожинецький РЕМ - м.Сторожинець, вул.Чернівецька, 82А
 • Хотинський РЕМ - м.Хотин, вул.Українська, 67
 • Чернівецький РЕМ - м.Чернівці, вул.Прутська, 23А

Графік роботи структурних підрозділів АТ «Чернівціобленерго»:

 • Понеділок-четвер: з 8-00 до 17-00
 • П’ятниця: з 8-00 до 15-45
 • Вихідні дні: субота, неділя

Процедура оскарження спірних питань через Інформаційно-консультаційний центр(ІКЦ) по роботі із споживачами електричної енергії

ІКЦ є загальнодоступним центром для юридичних, фізичних осіб-підприємців танаселення, які є споживачами електричної енергії або мають намір стати споживачами та звернулися за консультацією, отриманням інформації або для розв’язання суперечних питань, які виникли між ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» та заявниками.

У разі виникнення спірних питань між ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» та споживачами електричної енергії, вирішення яких потребує залучення представників державнихорганів (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Чернівецькій області (Держенергонагляд)), збирається комісія ІКЦ. До складу комісії ІКЦ входять начальник ІКЦ, представники НКРЕКП та Держенергонагляду.

Комісією ІКЦ ретельно перевіряються та аналізуються факти з питань, які передбачені порядком денним, та приймаються об’єктивні рішення відповідно довимог нормативно-технічних документів та чинного законодавства України.

Після розгляду питань прийняте рішення зазначається у протоколі засідання комісії та направляється для вжиття необхідних заходів до структурних підрозділів Компанії.

Графік прийому споживачів представниками комісії ІКЦ:

 • АТ «Чернівціобленерго»:
 • Понеділок-четвер: з 8-00 до 17-00
 • П’ятниця: з 8-00 до 15-45
 • Вихідні дні: субота, неділя

Сектор Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферахенергетики та комунальних послуг, у Чернівецькій області:

 • Середа з 14-00 до 17-00

Інспекція Держенергонагляду у Чернівецькій області:

 • Понеділок з 14-00 до 17-00
 • Четвер з 14-00 до 17-00
 • Адреса: 58008, м.Чернівці, вул. Прутська 23-А, тел. (0372) 58-49-82, 58-49-10.